Alīna Anete Birnika absolvējusi JAL līderības programmu

O ISTABA lepojas ar Alīnas veikumu!

IMGL3772Lūk, Alīnas atskats uz notikušo: „Apzinoties spēcīgu līderu trūkumu Latvijā, Junior Achievement Latvija īsteno unikālu Līderu programmu vidusskolas vecuma jauniešiem, kuras mērķis ir veidot jauno līderu paaudzi Latvijas konkurētspējas palielināšanai. Sadarbībā ar Līderu programmas mentoriem, Latvijā pazīstamiem uzņēmējiem un augsta līmeņa vadītājiem, Rīgas Koučinga skolas treneriem un koučiem programmas ietvaros līderi īsteno savu projekta ideju, kas dod kādu labumu sabiedrībai. Programmas dalībnieki piedalās arī meistarklasēs, kurās apgūst projektu vadību, saviesīgu sarunu mākslu, mediju treniņu, uzņēmējdarbības veidošanas pamatus un diskutē ar Latvijā veiksmīgām personībām, smeļoties jaunu, vēl nebijušu pieredzi.”
Arī es š.g. 14. septembrī svinīgā izlaidumā,kas risinājās viesnīcas Baltic Beach Hotel restorānā „View” absolvēju JAL Līderu programmu kopā ar 13 citiem jaunajiem līderiem no visas Latvijas. Lai gan izlaidums norisinājās pavisam nesen, vēl šobrīd atceros, kā rakstīju pieteikumu, meklēju rekomendācijas vēstuli un devos uz interviju, lai iekļūtu programmā. Motivācija bija iegūt kontaktus, prakstiskas zināšanas projektu vadībā un izstrādē, kā arī attīstīt līderības kompetences, ko šobrīd esmu īstenojusi uz visiem 100%.
Līderu programmā iemācījos to,kā veidot komandu,runāt kameras priekšā, plānot laiku, projekta norisi, lietišķās etiķetes pamatpricipus, zīmola veidošanu u.c. – tās ir prasmes un zināšanas, ko skolas solā nevar iegūt. Iepazinu arī daudzus ietekmīgus cilvēkus un ticu,ka šie kontakti man nākotnē ļoti noderēs, turklāt mentori ir pie kuriem pēc padoma var vērsties vienmēr.
Ārpus meistarklasēm bija jāveido arī savi projekti. Lai attīstītu jauniešu potenciālu un ambīcijas uzsākt savu uzņēmējdarbību,iedvesmotu un iedrošinātu, organizēju jauniešu biznesa izaugsmes programmu „Izrāviens”, kas piedāvā mentoru konsultācijas, uzņēmēju iedvesmas stāstus un starptautiskas apmācības Somijā, lai finālā sacenstos par 500 eiro biznesa idejas īstenošanai dzīvē. Programmas akadēmiskā puse tika izveidota sadarbībā ar augstskolu SSE Riga. Kopumā uz 10 vietām programmā tika saņemti 60 komandu pieteikumi, taču uzņemti 30 dalībnieki -10 komandas- no visas Latvijas.
Projekts izdevās augstā kvalitātē- Liene Sandalāne, SSE projektu koordinatore apgalvo : “Izrāvienam” bija augsta publicitāte un liels atbalstītāju skaits, taču pasākumu veiksmīgu padara mazās detaļas un bija padomāts par katru no tām. Tam liels nopelns ir Alīnas komandai un tieši komanda ir veiksmīgs projekta sākums.”
Protams, saskāros arī ar grūtībām, taču tieši tās veido personību un tieši tās ir situācijas, kurās var atklāt un attīstīt līderības prasmes.

Milzīgu paldies par atbalstu vēlos sacīt savam mentoram – Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības kameras prezidentam Aigaram Rostovskim, Rīgas Koučinga skolas koučei Vinetai Saulītei un Ogres 1.vidusskolas ekonomikas skolotājai Agnesei Slišānei, arī NVO
O ISTABA brīvprātīgajiem jauniešiem un tās valdes priekšsēdētājai Lāsmai Cimerei.

Ticu, ka mūsu katra spēkos ir ko mainīt, jo ar mērķtiecību, īstajiem cilvēkiem apkārt var sasniegt daudz – galvenais nebaidīties sapņot un izvirzīt ambiciozus mērķus, jo tie patiešām ir sasniedzami! Lai izdodas!

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s