Noslēgusies nometne Daugavas stāsti 2017

Ar Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) finansiālu atbalstu no 2017. gada 7. augusta līdz 13. augustam Ogrē notika diennakts nometne “Daugavas stāsti 2017”, kas tika organizēta ar mērķi stiprināt diasporas bērnu un jauniešu saikni ar Latviju. Latviešu valodas un tradīciju apgūšana tika apgūti nepiespiestā veidā, sadarbojoties Latvijas un ārzemju latviešiem, kuri satika jau pagājušā gada nometnē iepazītos draugus un ieguva jaunus.

Nometnē piedalījās un darbojās  30 bērni vecumā no 6 – 13 gadiem, tajā skaitā 20 ārzemju latvieši no Zviedrijas, Itālijas, Šveices, Horvātijas, Turcijas,  Vācijas un Francijas un 10 dalībnieki no Ogres novada.

IMG_9469.JPG

Turpinājām  pagājušajā gadā Aizkrauklē iesāktos stāstus par un ap Daugavu un šogad iepazinām Ogri un tuvāko apkārtni.

Galvenās aktivitātes bija saistītas ar darbošanos radošajās darbnīcās  – viss nedēļā notiekošais tika atraktīvi apspēlēts lego robotikas trasītēs un tajā varēja atpazīt gan Ķeipenes „Piparkūku studiju”, kurā paši cepām un dekorējām piparkūkas, gan Šūpoļu parku un siera siešanu, gan Rūdolfa Blaumaņa muzeju „Braki” un teātra spēlēšanu. Arī Ogri ar Milžu takām un skatu torņiem, Daugavas muzeju Doles salā un Ķeguma spēkstaciju, uz kurām devāmies ekskursijā.

Māksliniecisko piesitienu nometnei piešķīra aušanas nodarbības, kurās tapa arī gabaliņš Latvijas stāstu segai, un zīda apgleznošanas darbnīca, kurā tapa daudzas skaistas glezniņas ar Latvijas un mītnes zemju motīviem. Notika arī ģipša medaļu darbnīca ar dabas materiāliem un mīļmantiņu šūšanas rīts.

Dziesmas un rotaļas notika ne tikai mūzikas nodarbībās, bet arī ar folkloras kopu „Artava”, ar kuru sadziedājāmies gleznainajā Špakovska parkā.

Īpaši gaidīta bija nakts trase, kura noritēja romantiskās Ogres upes krastā un vairāku dalībnieku gaumei bija pārāk nebailīga. Pārsteidzoša un prieka pilna bija īsā viesošanās pie savvaļas dzīvniekiem Dimantu kalnā.

Sestdienas rīts bija ļoti gaidīts un svarīgs, jo nometnē viesojās Latvijas prezidents Raimonds Vējonis un viņa kundze – diasporas latviešu skolu patronese Iveta Vējone. Ar viņiem kopā nometnes dalībnieki veidoja vaska svecītes, iekārtoja izstādi un izrādīja apgūtās prasmes lego robotikā. Tikšanās bija ļoti priecīga un pilna draudzīgu sarunu.

Nometnes izskaņā katrs dalībnieks rakstīja arī savu vēlējumu Latvijai 100gadē un visi kopā novēlam mūsu zemei nosvinēt arī divsimto dzimšanas dienu.

Projektu īstenoja biedrība “Attīstības un inovāciju mācību centrs” sadarbībā ar Itālijas un Šveices itāļu daļas latviešu biedrību ALISI, Stokholmas Latviešu skolu, Štutgartes Latviešu kultūras biedrību SAIME, Biedrību Latvija – Elzasa, Ogres novada pašvaldību, Pašvaldības aģentūru Ogres novada Kultūras centrs un biedrību „Jauniešu pašizaugsmes, kompetenču un sociālās uzņēmējdarbības centrs “O ISTABA””

“Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „Ārpusskolas pasākumu programma. Vasaras nometnes Latvijas un diasporas bērniem” projekts “Daugavas stāsti 2017” Nr. 2017.LV/SP/11/06 ietvaros. Plašāka informācija par nometnes norisi mājas lapā daugavasstasti2017.wordpress.com.

sabbiedriba

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s