Jaunieši pilnveido zināšanas par pašvaldību vēlēšanām

  1. maijā Ogres novada jaunieši pulcējās uz semināru Jaunogres vidusskolā, lai runātu par gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām un izprastu ikviena balsstiesīgā jaunieša nozīmi dalībai vēlēšanās.

IMGL6554.jpg

Semināru organizēja biedrība “Attīstības un inovāciju mācību centrs” sadarbībā ar Ogres Jauniešu pašizaugsmes, kompetenču un sociāluzņēmējdarbības centru “O ISTABA” Sabiedrības integrācijas fonda atbalstītā projekta “Kā būt sabiedrībai noderīgam jaunietim” (līguma Nr. 2017.LV/NVOF/PSA/034/05.) ietvaros.  Seminārā R.Rudzītis biedrības “Latvijas Jaunatnes padome” īstenotās iniciatīvas “Vēlies vēlēt” ietvaros stāstīja, kāpēc jauniešiem ir svarīgi piedalīties pašvaldību vēlēšanās un ko jaunietis var iegūt un ietekmēt, esot pilsoniski aktīvs. Semināra turpinājumā Ogres novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Nikolajs Sapožņikovs informēja par vēlēšanu norises kārtību Ogres novadā, jauniešu – vēlētāju tiesībām un iespējām tajās piedalīties, kā arī par oficiāliem informācijas iegūšanas avotiem. Ogres novada jaunieši, piedaloties sarunā, atklāja, ka labprāt būtu neatkarīgie vēlēšanu novērotāji vai pat dotos praksē vēlēšanu iecirkņos. Atklāja arī savu ieinteresētību par norisēm pilsētā un novadā.

IMGL6539.jpgIMGL6511.jpg

Pašvaldību vēlēšanas Latvijā notiks š.g. 3. jūnijā.   Saskaņā ar iepriekšējo vēlēšanu datiem jauniešu politiskās līdzdalības līmenis Latvijā ir zems. 18 līdz 24 gadus veco jauniešu aktivitāte Saeimas vēlēšanās ir izteikti zemāka kā citās iedzīvotāju vecuma grupās. Ja kopumā 74% Latvijas iedzīvotāju piedalījās 12. Saeimas vēlēšanās, tad 18 līdz 24 gadus veco jauniešu vidū balsot bija devušies tikai 65%. Pašvaldību vēlēšanās jauniešu aktivitāte ir izteikti zemāka kā Saeimas vēlēšanās. 2013. gada pašvaldību vēlēšanās piedalījās tikai 37% jauniešu. Semināra mērķis ir paaugstināt jauniešu informētības līmeni par vēlēšanu sistēmu Latvijā, veicināt jauniešu līdzdalību vēlēšanās, lai perspektīvā novada, valsts un Eiropas līmenī tiktu pieņemti tādi lēmumi, kas ir atbilstoši jauniešu interesēm.

IMGL6564.jpg

 

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s