JAUNIEŠI SARUNĀJAS PAR BIZNESU

NB_1.jpg

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā ir notikusi jauniešu pašizaugsmes, kompetenču un sociālās uzņēmējdarbības centra „O ISTABA” sadarbībā ar NVO “Attīstības un inovāciju mācību centrs”organizētā sarunu pēcpusdiena „Starp mums, jauniešiem, runājot”, kurā jauniešus no visas Latvijas iedvesmoja veiksmīgi uzņēmēji – arī jaunieši.

Jaunieši_NB

  1. gada 26.aprīlī aktīvie un komunikablie jaunieši tikās Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kurā jauniešus mudināja uzdrīkstēties ArtisDaugins , „Blue shock race” īpašnieks, kurš pastāstīja par to, kā no vienkārša lauku puikas statusa tikt līdz ASV prezidentam, Āris Birze, „PostNos” īpašnieks un grāmatas „Nebaidies” autors, kas pastāstīja par to, kāds bija viņa pašizaugsmes ceļš un kā viņš pats mainīja savu dzīvi. Iedvesmot turpināja ”KRO kebabnīcas” īpašnieks Roberts Kroģeris, kas pastāstīja, kā izveidojis savu uzņēmumu un kādu pieredzi guvis no 2 vidusskolas laikā vadītajiem SMU (skolēnu mācību uzņēmums). Sarunu daļu noslēdza Līva Arka un Amanda Andersone- Rīgas Centra Humanitārās vidusskolas 10.klases skolnieces-, kuras nesen valsts mēroga biznesa izaugsmes programmā „Izrāviens” ieguva pirmo vietu un pastāstīja gan par savu biznesa projektu „KoKo”- koku zaru lampām, kas ir arī interjera dizaina elements-, gan savu pieredzi, ko meitenes guvušas piedaloties programmā. Amanda un Līva, sarunu pēcpusdienas dalībnieces un arī runātājas, norāda: „Jau pēc Izrāviena sapratām, ka nav jāgaida, kad pienāks rītdiena vai kad pie mums atnāks piedāvājumi no izglītības vai karjeras iestādēm. Šeit pie mums Latvijā ir, kur augt, ja patiešām grib attīstīties. Piedaloties šādos pasākumos, mēs iegūstam to, ko nekad neiegūsim sēžot skolas solā – reālu dzīves pieredzi. Galvenais, lai ir ideja, mērķis un ziņa, ko sniegt plašākai sabiedrībai. Mēs attīstām to, kas mums rūp, tātad esam gatavas cīnīties maksimāli, lai mainītu, uzlabotu, izveidotu. Skolēniem novēlām sapņot lielus sapņus un strādāt lielus darbus, iet un cīnīties pašiem, jo tikai pašu spēks un griba nesīs iecerētos rezultātus!”

Savukārt O ISTABAS jaunieši par sarunām pauda šādu viedokli: “ Daudz pārdomu : atrodi sirdslietu, stāsti par to, klausi sirdsapziņu! Lai kļūtu par labu vadītāju-pašam viss jāiepazīst no pamatiem.”

Arī Latvijas Nacionālā biblotēka pārsteidza jauniešu – saistoša ekskursija  grāmatu krātuves plašumos un cits skats sarunās par bibliotēkas lomu ikviena dzīvē bija iegūstams, izstaigājot visus bibliotēkas stāvus. Paldies gidēm par saistošo stāstījumu!

Sarunu pēcpudienu „Starp mums, jauniešiem, runājot” organizēja  jauniešu pašizaugsmes, kompetenču un sociālās uzņēmējdarbības centrs „O ISTABA” sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku, Jauniešu biznesa izaugsmes programmu „Izrāviens” un NVO “Attīstības un inovāciju mācību centrs”.

PALDIES VISIEM, KAS DALĪJĀS VIEDOKĻOS UN KAS KLAUSĪJĀS, KAS SARUNĀJĀS!

Informācijas sagatavotāja: Alīna Anete Birnika

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s